خانه اخبار

بررسی جریال کنتور با دو روش

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹

سلام دوستان و همراهان گرامی
امروز میخواهیم در مورد نحوه ی فهمیدن میزان آمپر و اینکه برای یک برق خانگی چه مقدار ماینر بزاریم صحبت کنیم.

خب برای اینکه ما متوجه بشیم چه میزان برق میتونیم از کنتور بکشیم کافیه روی فیوز کنتور رو نگاه کنید :در این تصویر مشاهده می کنید که نوشته B 25 که به معنی فیوز کلاس B (مناسب برای روشنایی می باشد و قطع سرعت خوبی دارد).
و ولتاژ کاری آن 230 تا 400 ولت است و در صورت استفاده از ولتاژ بالاتر صدمه به فیوز رسانده و ولتاژ پایین تر باعث عملکرد نامناسب شود و حتی در ولتاژ های مثلا زیر 50 ولت نیز اصلا کار نکند و تحمل جریان لحظه ای آن 10.۰۰۰ آمپر است.

مدل دیگه :طبق اطلاعات درج شده روی فیوز مینیاتوری ، کلاس آن نوع C و برای موتور مناسب می باشد ، کشش حداکثر جریال 25 آمپر بوده و بین 240 تا 415 ولتاژ کاری می باشد.

اگر در موارد فوق نتونستید به صورت نزدیک روی فیوز رو مشاهده کنید از روش دوم برین :


روش دوم : مشاهده به صورت آنلاین با شناسه قبض.

کافیه وارد سایت ساپا بشید : کلیک کنید

و پس از نوشتن شناسه قبض روی استعلام کلیک کنید.

در صفحه ی مشاهده شده اطلاعات ای مانند ماکزیمم آمپر ، تعداد فاز ، شناسه قبض ، نام مشترک و مبلغ بدهی و ... قابل مشاهده خواهد بود که تعداد دستگاه ماینر بستگی به ماکزیمم آمپر دارد.


در صورتی که از ماکزیمم جریان بیشتر استفاده کنید ، فیوز خودکار قطع خواهد شد (اگر سیم شما ضعیف هم باشد ممکن است باعث داغ شدن سیم و آتش سوزی شود) و اگر اتصال کوتاه (هر اتصالی که جریال مصرف بیش از اندازه بشه) باعث قطع خواهد بود تا از ضررهای احتمالی جلوگیری شود. (گذاشتن فیوز در صورت اتصال در مدار ماینر می تواند تا حدودی جلوی ضررهای بیشتر را بگیرد).

#نکات : در صورتی که بعد از کنتور ، فیوز ای مشاهده نکردید احتمالا شما میتوانید بر اساس ماکزیمم کنتور ، جریان مصرف کنید. (مراقب مصرف باشید که شما مجوز داشته باشید وگرنه کاری خطرناک و ریسک پذیر می باشد که روی قبض مصرف شما قابل مشاهده خواهد بود و در صورت مشاهده توسط توانیر ، امکان قطع برق مشترک و جریمه به دلیل ماینینگ بدون مجوز و تغییر تعرفه در بر خواهد داشت).

سیف ماینینگ ، آموزش ماینینگ.


نظرات کاربران

نظر شما پس از بررسی پشتیبانی نمایش داده می شود.

مطالب و آموزش مرتبط