خانه اخبار

مشکلات و ارورهای پاور ماینر

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۷

سلام
خب ، با توجه به درخواست ماینرها ، تصمیم گرفتیم که مشکلات و ارورهای متداول PSU یا همان پاور (منبع تغذیه) را که در استخراج بیت کوین تاثیر دارند را در این مطلب گرد آوری کنیم.

توجه کنید که این مشکلات درج شده بیشتر به دلیل مشکلات پاور بوده که در اینجا بحث شده است.

در صورت هرگونه سوال ، پاسخ و نظر ، میتوانید زیر همین پست ، سوالات خود را بپرسید.

مشکل اول :
فن پاور در حال کار است ولی پاور نمی تواند کار کند و بعد از تغییر پاور ، ماینر به خوبی کار می کند.

دلیل : مشکل از پاور است و پاور شما برای تعمیرات باید ارسال شود ، دقت کنید که اگر فن پاور کار کند ولی پاور کار نکند به معنی سالم بودن پاور نیست چون مدار فن با مدار پاور اصلی که برای ماینر است جدا می باشد و نمی توان بر اساس سرعت چرخش فن ، وضعیت پاور را تعیین نمود.

راه حل : پاور را برای تعمیرات ارسال نمائید.

نکته : برای خرید پاور فقط به فن توجه نکنید و حتما 10 دقیقه پاور رو با ماینر تست کنید و مطمعن باشید که کابل آن داغ نکنه و به خوبی کار می کنه و هشریت بر اساس مدل دستگاه ارائه می نماید.


مشکل دوم :
فن در حال کار است اما پاور نمی تواند کار کند و تمام شاخص های پاور خاموش است.

دلیل : کنترل برد نمی تواند قدرت کافی یا برق کافی را به دست بیاورد چون برد مدار برق io آسیب دیده است.

راه حل : برد io و برد BB رو با یک ماینر و یا یک برد دیگه عوض کنید تا قسمت های مشکل دارش مشخص بشه.

نکته : این خطا بیشتر در ورژن های قدیمی اتفاق میفته و کمتر از ورژن های اس 9 به بعد خرابی داشته و برد io و برد BB در همان برد کنترل برد وجود دارد.

تصویر یک برد io و برد BB برای antminer :

برد ای او ماینر


مشکل سوم :
میزان هش ریت پایین تر از حد معمول است و در قسمت ASIC Status نیز تعداد "-" (خط تیره) وجود دارد.

دلیل : مشکل می تواند به دلیل فشار و نوسان برق (کاهش ولتاژ یا ... که باعث میشه برق کافی به اون مدار نرسه) یا خرابی یک صفحه هش برد باشه.

راه حل : دستگاه رو خاموش کنید و یکی یکی تست کنید (حداقل 5 دقیقه کار کنه تا ثبات ایجاد بشه و مطمعن باشین که سالمه) و اگه بعد از 5 دقیقه تمامی برد ها سالم باشه مشکل می تونه از پاور تون باشه که با یک پاور دیگه تست کنید و مطمعن بشین که اون پاور نیز مشکل داره. (پاور قبلی رو نیز در یک ماینر دیگه تست کنید) و اگه پاور قبلی در ماینر جدید مشکل دار بشه میتونه از خرابی پاور باشه و اگه سالم بود پاور رو سرجاش بزارین و کاروتونو انجام بدین و اگه دوباره مشکل دار بشه باید اون ماینر و پاور برای تست و تعمیرات مورد بازدید و به صورت تخصصی ارسال بشه.
دقت کنید که اگه با پاور جدید نیز تک تک هش برد ها رو وصل کنید و اگه تمام هش برد ها رو سالم نشون داد مشکل میتونه از هش برد تون باشه که باید هش برد تون رو عوض کنید و با ماینر جدید تست بگیرید و اگه مشکلی نداشت ، هش برد قبلی رو برای تعمیرات ارسال کنید.

تصویر از صفحه انت ماینر که مشکل بالا رو به وجود آورده است :

مشکل هش پایین ماینر

منبع : سایت اصلی bitmain


نظرات کاربران

نظر شما پس از بررسی پشتیبانی نمایش داده می شود.


ناشناس

خوبه ، دادمه بدین.

مطالب و آموزش مرتبط