خانه اخبار

جزای نقدی قاچاقچی ماینر

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۴

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان: قاچاقچی دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال به پرداخت یک میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

سید نجیم حسینی، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان روز پنجشنبه اظهار داشت: فردی که ۲۵ دستگاه تولید ارز دیجیتال و ۲۵ دستگاه پاور را از مبدا شهرستان بانه به‌سوی استان تهران قاچاق میکرد توسط نیروی انتظامی دستگیر و پرونده او در تعزیرات حکومتی استان کردستان رسیدگی و این فرد علاوه بر ضبط کالاها به پرداخت یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال نیز محکوم شد.

وی با بیان اینکه پنجم خرداد امسال ماموران ایست بازرسی گلوگاه صلوات آباد سنندج با مظنون شدن به یک خودرو دستور توقف صادر کردند، افزود: پس از بازدید از این خودرو ۲۵ دستگاه تولید ارز دیجیتال با برند ANTMINER و ۲۵ دستگاه پاور BITMAIN ساخت کشور چین کشف شد.

حسینی اضافه کرد: راننده خودرو اظهار داشته مالک کالاها که خودش سرنشین خودرو است با پرداخت مبلغی از وی خواسته که کالاها را از بانه به تهران منتقل کند و از قاچاق بودن دستگاه ها اطلاعی نداشته است که مالک کالاها نیز این سخنان را تایید کرد.

وی یادآور شد: با ارجاع پرونده به شعبه چهارم بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان سنندج قاضی پرونده باتوجه به اقرار صریح مالک کالاها، نبود مدارک مثبته گمرکی حین الکشف، عجز از معرفی مالک دیگر و قراین موجود به استناد مواد قانونی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، علاوه‎بر ضبط کالاها متهم را به پرداخت یک میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان تاکید کرد: رای صادره بدون اعتراض متهم اجرا شده و جزای نقدی نیز از جانب متهم پرداخت شد.

منبع : ایکس بلاک چین


نظرات کاربران

نظر شما پس از بررسی پشتیبانی نمایش داده می شود.

مطالب و آموزش مرتبط